Vefk İlmi

Vefk ilmi hesaplamaya dayanır. Arabi her harfin karşılığı eski âlimler tarafından bir rakam olarak gösterilmiştir. Rakamlar ile tüm esmai ilahinin adetleri, Kuran’da yer alan bazı surelerin de harfleri rakama çevrilmiş ve toplamı hesaplanmıştır. Bunlarla vefkler tanzim edilmiştir. Vefk yazmak ile esmanın ya da ayetin kat sayısının yazımının eşdeğer olduğunu belirtmişlerdir. İnsanların manevi hastalıklarının def’i içinde böyle vefkler yapılmıştır. Kişiler bu vefkler üzerlerinde taşımışlar.
Hazırlanan vefklerin her sırasında yer alan kare sayısına göre isimlendirme yapılmaktadır. Bir sırada 4 kare bulunuyorsa dörtlü, 3 kare bulunuyorsa üçlü gibi isimlendirilir. Bulunduğu gruba göre de ateş, hava, su vekfi olarak, gezegene göre de ay vekfi, güneş vekfi gibi isimler verilir. Bunların dışında da vekf çeşitleri bulunmaktadır. Vefk ilmi hakkında öğrenmek istediklerinizi Medyum Burak ile 0553 371 89 94 resmi telefon numarasından iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.
Nasıl Etki Eder?
Vefk ilmi nasıl etki eder, vefk belirli bir amacın elde edilmesi için kurallara uygun şekilde yazılır ve derecelerinin hizmetlilerinin adları bulunur. Hizmetliler dua ve yemin aracılığıyla talep edilen işlerde Allah’ın (CC) izniyle görevlendirilmektedir. Vefk ilmi de bu şekilde etkili olur.
Vefk Nasıl Yapılır?
İslami inançta vekflerdeki harfler ve sayılar Arapça olarak hazırlanır. Arap alfabesinde olan harflerin Ebced hesabında sayısal karşılıkları bulunmaktadır. Vefk ilmine göre vefki yapılacak olan kelimenin ya da cümlenin harflerine karşılık gelen sayısal değerler Ebced tablosundan bulunarak toplanır. Bu sayısal değere göre vefk yapılır.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Gerçek Hoca
Bu makale Gerçek Hoca tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyü
Yazdır
Bu sayfaya 772 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

17 Evet
19 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir