Yumurta Büyüsü

Yumurta büyüsü, Anadolu’da uygulanan büyülerin en yaygın olanıdır. Kökeni Azerbaycan olan büyü günümüze kadar ulaşmıştır. Anadolu’da hemen herkes bu büyünün yapılışını ve nasıl bozulduğunu bilebilir. Yumurta büyüsü olumsuz sonuçlara neden olan kara büyü çeşitleri arasındadır. Yani hayır amaçlı yapılmaz. Yapılış amaçları içinde en yaygın olanı karı kocanın, sevgililerin ayrılması içindir. Bu yüzden bazı yerlerde ayırma büyüsü olarak anılır. Bazı durumlarda ebeveynler kızlarını tasvip etmedikleri kocalarından ayırmak için de yumurta büyüsü kullanabilirler. Bunun hakkında Medyum Burak ile resmi telefonu olan 0 553 371 89 94 üzerinden görüşerek bilgi alabilirsiniz.
Nasıl Yapılır?
Yumurta büyüsü kolay fakat tesirli bir büyüdür. Bu büyüyü hemen herkes yapabilir. Yumurta büyüsü nasıl yapılır, bu büyünün yapılışında yumurtanın akı ve sarısı birbirinden ayrılır. Burada yumurta sarısı kadını, yumurta akı da erkeği temsil eder. Kadın evin merkezi ve mahremidir. Yumurta akı olan erkek ise aileyi kuşatandır ve aileyi korur. Bunlar ayrıldığı zaman çiftin ayrılacağı düşünülür. Ancak yumurta büyüsü yaparken bunun ritüeli de yapılmalıdır. Yumurta bir gece tuzlu suyun içinde bekletilir. Bunun nedeni ayrılığın kederli olmaması içindir. Yani ayrılıkta cinayet gibi durumların olmaması amaçlanır. Tuzlu sudan alınan yumurtaya özel kişiye göre sözler söylenerek tabağın içine kırılır. Tabaktan yumurta sarısı alınır. Yumurta akı ise güneş olmayan bir yerde bırakılır. Sarısı da güneş gören yere konur.
Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Yumurta büyüsünü yapanlar yumurta büyüsü etkisini ne zaman gösterir, bunu merak ederler. Büyünün etkisi mevsimine göre değişse de en fazla 3-4 gün içinde belli olur. Yumurta akı ve yumurta sarısı tamamen kuruduğunda büyü etkisini göstermeye başlar.

Bir önceki yazımız olan Geri Getirme Tılsımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Gerçek Hoca
Bu makale Gerçek Hoca tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Uncategorized
Yazdır
Bu sayfaya 886 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

9 Evet
9 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir